Systemy perkusistów – Chris Coleman

Systemy perkusistów to nowa seria do, której chciałabym Was zaprosić.

W pierwszym odcinku Chris Coleman – jego system to jednocześnie świetny plan ćwiczenia na każdy dzień.

Chris  zadbał o to by uwzględnić w nim 3 ważne segmenty, które możesz pobrać pod tym linkiem -> http://bit.ly/PobieramBonus

Ale zacznijmy od początku

Dlaczego najlepsi perkusiści świata mają swój system?

To pozawala im oszczędzić czas. Daje jasność działania. Nie musisz podejmować wiele razy decyzji.

Zwykle systemy można prosto zapisać. Często mieszczą się one na jednej kartce, ale to nie znaczy, że nie wyczerpują tematu . Matt Garstka mówił, że opracowanie jego systemu zajęło mu pół roku.

W tej serii artykułów, chcę Wam przedstawić kilka przykładów i zachęcić Was do przestudiowania i przepróbowania na sobie, kilku z nich, w finale do stworzenia Twojego systemu.

Zacznijmy od systemu, które jest jednym z prostszych, ale bardzo kompleksowych.

 

CHRIS COLEMAN

Chris w swoim systemie wybrał 3 sekcje:

1. TIME – czyli podstawy dobrego rytmu

Fundamentalne dla Chrisa są podstawy – czyli znajomość wartości nut, sposbów liczenia i rudimentów.

Liczenie na głos jest dla niego zapisywaniem i kodowanie w głowie tego, gdzie dane uderzenie mamy zagrać. To rozwija świadomość i właśnie time.

 

2. NIEZALEŻNOŚĆ

W drugiej części swojego ćwiczenia, Chris zwraca uwagę na swoje ciało. Daje sobie wyzwania, które pomagają wypracować niezależność kończyn.  Ćwiczenia na koordynacje łączy z rozwijamy przy okazji czytanie nut.

3. MUZYKALNOŚĆ

Ta część jest poświęcona różnym stylom muzycznym, piosenkom i gatunkom, nad którymi w danym momencie Chris pracuje. Puszcza sobie podkłady i gra do nich. To z jednej strony nagroda, a z drugiej strony finał jego ćwiczenia. W końcu po to ćwiczymy, żeby umieć to wykorzystać w muzyce.

 

PRZEPIS NA ĆWICZENIE według Chrisa Colemana:

Czas jaki chce przeznaczyć na ćwiczenie dzieli właśnie między te 3 sekcje. Jeśli ma 60 minut na każdą z części poświęca 20 min. Jeśli ma 3 h, każdą sekcję ćwiczy przez godzinę.

 

PODSUMOWUJĄC:

System Chrisa jest bardzo prosty i uniwersalny. Łatwo te zasady wprowadzić w życie. Nawet bez planu i książek dają dużo możliwości do ćwiczenia i jasność.

Nie musimy wymyślać co robić, system nam to ułatwia dając zasady, do których łatwo się dostosować i szybko widać efekty.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatyny. Pobierz krótkie streszczenie i dokładniejszy opis każdej sekcji pobierając darmowy PDF: -> http://bit.ly/PobieramBonus

 

Jeśli chciałbyś poznać fundamenty dobrego perkusisty, o których tak dużo w swoim systemie mówi CHRIS zapisz się na listę osób zainteresowanych kursem on-line.

Wyślę Ci szczegóły  jak tylko otworzymy nabór: http://bit.ly/kursOn-Line2018.

 

Pozdrawiam

Agnieszka Trzeszczak

Copyright ©  Drum Academy Poland  kursy@drumacademy.pl 720-777-841